Fandů, kteří dýchají
se svým týmem.
Fandů, kteří jsou slyšet
do poslední vteřiny zápasu.
Fandů, kteří ví, co je
“Hořká volba”.
Fandů, pro které je
klub druhou rodinou.

Právě teď sbíráme skutečné příběhy, které se zapíšou do klubové historie.

Fanoušek
Objevila jsem v sobě klubovou příslušnost teprve před rokem. Obrátilo to však můj život naruby. Za necelý rok stačila s libereckými Tygry oslavit titul, zanechat pro lásku k nim školy a začít hrát hokej za ženský tým. S nástrahami tohoto rozhodnutí jsem si poradila stejně jako tygr se svou kořistí – přeprala je silou a urputností.
VERONIKA KOSÍKOVÁ, 21 LET
Liberec
Fanoušek
Bydlím v Kosicích u Chlumce nad Cidlinou a nefandím ani Pardubicím ani Hradci, které mám na dosah. Moje srdce bije pro Třinec. V životě mě zradilo zdraví. Vzepřela jsem se prognózám a s osudem svedla boj o dvě lásky – rodinu a Třinec. Na obou frontách zvítězila. Prodala jsem kolo, lyže a taneční střevíce, které jsem tolik milovala, ale nevzdala se. Rodina mi pořídila invalidní vozík a jezdí se mnou na každé utkání, protože Třinec si naši podporu zaslouží. Vůlí, láskou a ocelovým srdcem lze porazit hořké osudy. Já sama jsem toho důkazem!
Jaroslava Ornstová, 52 let
Třinec
Fanoušek
Vůle, víra, odhodlání a věrnost jsou lékem na všechna ta léta hokejové bídy a utrpení, kterými Energie prochází. V sezóně 2008/2009 Vary v extralize triumfovaly, pak nastala hubená léta, která trvají dosud.

Byli jsme u toho, když Vary poprvé v historii získaly mistrovský pohár, současná situace je smutná, ale pravý fanda stále věří a fandí. Podporovat jen v dobách úspěchu umí každý, my za klubem stojíme v době bídy. Jako fanoušci víme přesně, co hořká volba znamená. Naše srdce budou přesto pro ty naše zelený vždycky bít!
KARLOVARŠTÍ FANOUŠCI
Karlovy Vary
Fanoušek
Před dvěma lety jsem prožíval boj Mladé Boleslavi o historicky první postup do play off. Při urputném povzbuzování mě postihla mozková mrtvice. Zachránilo mě okolí, fanoušci, klub a přítelkyně. Dva týdny po propuštění z nemocnice jsem stál znovu v kotli. Hráli jsme třetí čtvrtfinále proti Třinci, Oceláři dostali bůra a já byl štěstím bez sebe. Jedu pořád naplno a nehodlám to měnit. Tým Mladé Boleslavi je srdcovka, pro kterou má smysl žít.
Zbyněk Špic, 34 let
Boleslav
Fanoušek
Jsem fanynka jako každá jiná a přece jiná. V pražském prostředí, odkud pocházím a kde žiju, jsem se vymkla představám o klubové příslušnosti. Ač rodilá Pražanka, fandím Brnu, které miluji. Svou lásku k modrobílému celku jsem si v kruhu svých přátel vybojovala. Posměškům navzdory. Stojím vždy po boku brněnských fanoušků a ženu svůj tým vpřed. S jedinou výjimkou – nikdy nefandím proti Pražanům. Respektuji volbu každého člověka, který si najde svůj milovaný klub a chci, aby totéž respektovalo okolí kolem mě.
Karolína Klikarová, 21 let
Brno
Fanoušek
Hokejové prostředí Sparty jsem poznal jako dvanáctiletý kluk přes lesk a slávu, pak přišla opravdovost. Začínal jsem fandit jako syn VIP člena v luxusních prostorech mezi sponzory a váženými hosty. Po pár letech jsem se ale přesunul do kotle a vybojoval si místo bubeníka. Právě tam patřím. Dnes stojím v čele fanklubu a vím, jaké to je být mostem mezi klubem a fanoušky. Největší hořkou volbou pro mě bylo stěhování klubu do Vysočan. My, fanoušci, víme, že genius loci holešovické arény je jedinečný, ale zároveň fandíme klubu a ne hale, ve které hraje. Jsme Sparta a naše srdce bije pro borce s S na prsou!
Igor Němec, 29 let
Sparta
Fanoušek
Začal jsem fandit, když jsem nastoupil do učení a neustal ani v době vojny. Musel jsem si brát volno, abych mohl jezdit na zápasy. Někdy jsem na to obětoval i opušťák. Rodina mi pak vyčítala, že místo za nimi jezdím na hokej. Po sezóně 1996/1997, tedy tři roky po zisku titulu, prodalo vedení klubu extraligu do Karlových Varů. Potom prodali i tu první ligu a já tak musel chodit na druhou ligu. Věřte mi, že to hodně bolelo u srdce. Ani ve snu mě ale nenapadlo Kohouty opustit a zatratit. Dnes jsme součástí extraligy, kam patříme. Kabina i fanoušci tvoří jeden tým!
Jiří Vystrčil, 68 let
Olomouc
Fanoušek
Nepatřím na tribuny. Mé místo je v kotli. Chodit do školy v Pardubicích pro mě, Hradečáka, byla první Hořká volba. Terčem posměšků jsem byla denně, ale s úsměvem a hrdostí jsem narážky přecházela. Ve třinácti jsem si doma vybojovala svůj první výjezd. Doslova. Každý další pak absolvovala se souhlasem rodičů a pod ochranou šéfů fanklubu a fanoušků. Dnes stojím hrdě v kotli i v čele organizovaných klubových výjezdů a s předsudky zamávám stejně rychle jako s palicemi od bubnu, který ke mně v kotli neodmyslitelně patří.
Nikol Matějčková, 23 let
Hradec Králové
Fanoušek
Fandit jsem začal v deseti letech. Dnes je mi 38 a o své fanouškovské aktivitě mám kompletní přehled. Jakýkoliv parametr své klubové příslušnosti mám pečlivě převedený na data a čísla. Letos jsem překročil hranici devíti set navštívených zápasů v řadě, na svém kontě mám přes padesát tisíc najetých kilometrů. Hokeji jsem obětoval vše a překonávání překážek už neberu jako obětavost, ale radost. Stál jsem u zrodu litvínovských ultras, plakal nad ztrátou Ivana Hlinky a žádal jej před legendárním finále s Třincem o štěstí z nebe. Povedlo se a já vím, že Ivan má v našem titulu prsty!
Vratislav Bílek, 38 let
Litvínov
Fanoušek
Naše rodina fandí Pardubicím už 66 let. Tradici započal dědeček, který k fanouškovství přivedl moji maminku Šárku a pak i mě, svého vnuka. V současnosti tak podporuje hokej už třetí generace rodinného klanu. Dědeček musel v padesátých letech sledovat hokej na otevřeném stadionu bez střechy a v tuhých mrazech, maminka zažila přeplněný pardubický kotel a já stál nekonečné fronty na lístky, abych viděl finálové zápasy. V posledních letech mám nepřekonanou hořkou volbu: přivést dědu ještě jednou na hokej a užít si s ním zápas proti Spartě. Navzdory jeho zdraví a věku!
Michal Šatara, 23 let
Pardubice
Fanoušek
Bydlím v Kolíně, ale moje srdce bije pro Zlín. Už třináct let. Za celou dobu jsem vynechal jen pár zápasů. Pro každé domácí utkání najezdím 500 kilometrů. Hořkou volbou je mi vzdálenost, finance a v neposlední řadě i čas. Ale neměnil bych. Peníze obětuji ve prospěch toho, co mám rád. Za největší osobnost klubu považuji Petra Čajánka, sním o účasti Zlína v Lize mistrů a ocenění pro Nejobětavějšího fanouška, které jsem převzal před zaplněným stadionem Luďka Čajky, je pro mě jedním z největších životních zážitků. Díky!
Lukáš Svoboda, 25 let
Zlín
Fanoušek
Jít na rande, nebo fandit hokejistům Plzně? Před touto volbou jsem stál před sedmi lety, při potkání životní lásky. Pozval jsem ji na večeři, aniž bych si uvědomil, že už jedno rande domluvené mám – v ten den hrála doma Plzeň. Obětoval jsem tak dívku svého srdce ve prospěch hokeje. A potom toho litoval. Hořkou volbou jsem prošel den po utkání. Zavolat jí a omluvit se nebo ji nechat jít a tím pádem ztratit? Nakonec jsem poprosil o druhou šanci a ona souhlasila. Dnes jsme manželé, máme malého syna a na hokej chodíme spolu.
Lukáš Petřík, 31 let
Plzeň
Fanoušek
Pětačtyřicet let fandím Chomutovu. Letos, na prahu padesátky, jsem se rozhodl Piráty podpořit. V létě jsem objel všechny extraligové stadiony. Na kole. Za 21 dní. Našlapal jsem 2300 kilometrů. U všech klubů bylo vidět, že nás hokej spojuje. Moje cesta měla i pár hořkých chvil: od technických problémů s kolem, přes rozmary počasí až po sršně, který mi vletěl do helmy a vyřádil se na mém obličeji. Neviděl jsem na jedno oko, ale nevzdal to a dojel. Chomutov zásobuje můj život zážitky. Objet zemi ve jménu Pirátů tak bylo ctí a poděkováním.
Lubomír Kučera, 50 let
Chomutov
Fanoušek
Letos to bude 26 let od chvíle, kdy jsem navštívil první zápas Vítkovic. Od té doby jsem ani jednou nevynechal! Pracoval jsem na šachtě a pak ve vítkovických ocelárnách, většinou na směny. V létě jsem si bral šichty navíc, abych si v zimě mohl vybrat volno a jít fandit Vítkovicím. Rodinnou dovolenou jsem zásadně plánoval na letní přestávky. Byly chvíle, kdy mi s vítkovickým hokejem bylo těžko. Třeba loňská sezóna se nepovedla, ale extraligu jsme udrželi. Za celých 26 let neztrácím naději, že jednou zažiju triumf a uvidím na domácím ledě originální mistrovský pohár.
Petr Míček, 46 let
Vítkovice
Fanoušek
A co tvůj příběh?
Aktéry těch nejlepších příběhů odměníme kamenným pukem. Čeká je ale i nezapomenutelný zážitek přímo na ledě!
Jméno fanouška
Datum narození
Kterého klubu se příběh týká
Příběh fanouška Popiš fanouškovský příběh, který by se měl zapsat do dějin klubu!
Kontakt na fanouška